Bölse Mossagård 105
2 100 000 kr
Lantligt boende i Bölse - mitt emellan Falkenberg och Morup!
Välkommen till detta boende i natursköna Bölse med plats för det mesta! Här har man ett stort boningshus i 1,5 plan, gäststuga för eget bruk eller uthyrning, uthus med tvättstuga, dusch och bastu, mycket stora förvaringsutrymmen, verkstad, "biljardrum" m.m. Dessutom jordvärmeanläggning, kommunalt vatten och en ny avloppsanläggning. Även mark på ca 7 000 kvm ingår vilka kanske kan inhysa plats för får eller hästar. Här finns också en stor byggnad, ett fd lastbilsgarage, med ca 4 m i takhöjd att nyttja!
Omgivningarna är halländskt vackra och trots att man "bor på landet" är närheten påtaglig till såväl gårdsbutiker, Glommens hamn med det salta Kattegatt, förskola och F-5 skolan Långavekaskolan. Välkommen på visning!
112 kvm
36 820 kr/år
7 046 kvm
6 rum (3 sovrum)
2017-11-20
Mäklarhuset Falkenberg
Denna villa på Bölse Mossagård såldes av oss 2017-11-20. Se alla våra försäljningar i Glommen samt även på Bölse Mossagård.
Liknande bostäder
Låt oss värdera din bostad
