Ljus och Rymlig Markplanslägenhet med Privat Trädgård i Mijas!
Välkommen till denna ljusa och rymliga markplanslägenhet i föreningen Los Iris, Mijas, en perfekt plats för både avkoppling och bekvämt boende.
Denna bostad erbjuder två stora sovrum med inbyggda garderober, vilket ger gott om förvaring, samt två stiliga badrum. Här finner du ett modernt kök och ett luftigt vardagsrum som bjuder in till både mysiga hemmakvällar och sociala stunder. Från vardagsrummet och ett av sovrummen har du direkt access till en privat terrass och trädgård, en perfekt plats för att njuta av det fantastiska vädret. För extra bekvämlighet finns även ett praktiskt förråd i lägenheten.
Los Iris är en välskött och fridfull förening med lummiga grönområden som ger en harmonisk känsla. Det fantastiska poolområdet erbjuder avkoppling och svalka under varma sommardagar. Här får du även tillgång till din egen parkeringsplats, vilket gör det enkelt att parkera direkt vid din bostad. En annan stor fördel med lägenheten är dess läge, precis intill en golfbana, idealiskt för golfälskare eller för den som uppskattar natursköna omgivningar.
Hör av dig till oss på Mäklarhuset redan idag för mer information och bokning av visning, denna chans vill du inte missa!
619 187
295 000 €
88 kvm
165 EUR/mån
100 kvm
2 Sovrum
Äganderätt
Mäklarhuset Fuengirola
Kontakta Mäklarhuset eller Rebecca för mer information kring Urbanización Los Iris.
Låt oss värdera din bostad
Boka en kostnadsfri muntlig värdering och ta reda på vad din bostad är värd. En mäklare som är expert på just ditt område går igenom bostaden och du får sedan en muntlig värdering på plats.
Upptäck med smarta digitala verktyg
The area features a pool, well-maintained communal spaces, and close to golf courses and hiking trails.
The area features a pool, well-maintained communal spaces, and close to golf courses and hiking trails.
With two bedrooms and two bathrooms, the apartment is ideal for families, guests, or rental, while offering plenty of space and comfort.
The private garden offers the opportunity to enjoy the excellent weather, host outdoor dinners, or create a green oasis for relaxation.
01
Beskrivning
88 kvm
100 kvm
2 sovrum
Urbanización Los Iris
02
Byggnadssätt
2006
03
Pool
Utomhus
01
17 EUR/mån
8 EUR/mån
140 EUR/mån
165 EUR/mån
417 EUR/år (total driftskostnad inklusive fastighetsskatt/-avgift blir 2 397 EUR/år)
Äganderätt
Välkommen att kontakta ansvarig fastighetsmäklare om du vill ha hjälp med att upprätta en boendekostnadskalkyl.
Mijas
Mijas har totalt tolv kilometer kustlinje med flera mysiga stränder och restauranger. La Cala de Mijas har fått EU:s blå flagga för bra badvatten. Mijas har ca 80 000 invånare och är därmed Málagaprovinsens tredje största kommun.
01
Fördelar med området
02
Sport och aktiviteter
I Mijas finns det mycket att göra för den sportintresserade, här finns bland annat ett flertal golfbanor, vattensporter, vandringsleder och stall. Costa del Sol har fått smeknamnet Costa del Golf just för sin mångfald av banor. I Mijas Costa ligger också kustens enda galoppbana, Hipódromo.
03
Shopping
I Mijas finns också shoppingcenter såsom bland annat Corte Inglés, liksom Miramar.
04
Mijas Pueblo
En bit inåt landet ligger Mijas Pueblo som är ett klassiskt utflyktsmål för alla som besöker Costa del Sol, en traditionell vitkalkad andalusisk by med en utsikt som tar andan ur en. Här finns också flera mysiga restauranger och butiker.
05
Kommunikationer
I Mijas har man goda bussförbindelser och från Fuengirola kan man ta tåget vidare till Málaga. Till Malaga flygplats tar det ca 30 minuter med bil.
La Sierra Restaurante
530 m
Restaurante Cerrado del Águila (Mijas) Celebrar Boda, Despedidas
535 m
Singh Diner Kebab
609 m
Mixs longe
622 m
Restaurante Cerros del Águila
646 m
U-FIT
530 m
Cash Lepe El Jamon
1,14 km
tamixa
1,64 km
CEIP Indira Gandhi
1,68 km
Avenida AMPA Las Caracolas
1,76 km
Supermercado supersures Cerros Del Águila
617 m
ALDI
1,38 km
Mercadona
1,4 km
Gustul de Acasa
1,58 km
Supermercados El Jamón
1,59 km
Estación de tren Fuengirola
3,18 km
Los Boliches
4,64 km
Torreblanca
5,91 km
Carvajal
7,15 km
Torremuelle
9,89 km
Cerrado Del Águila Gof V
159 m
Cerrado Del Águila Golf
169 m
Hipódromo Rotonda
396 m
Hipodromo Rotonda V
406 m
Cerros Del Águila
627 m
Närområdet
Avstånd
Med bil
Med cykel
Till fots
-
Flygplats20,61 km--
-
Golfbana1,14 km--
-
Storstadscentrum25,45 km--
-
TågstationEstación de tren Fuengirola3,18 km--
-
HållplatsCerrado Del Águila Gof V159 m--
-
Hav2,66 km11 min17 min54 min
Har du några frågor?
Är det något mer du vill veta om bostaden? Saknar du lånelöfte eller vill du boka en kostnadsfri värdering? Kontakta Mäklarhuset eller Rebecca!
Liknande bostäder
Mäklarhuset Magazine
Tips, inspiration och erbjudanden.
Allt för ditt nuvarande eller blivande hem.