Norholmsvägen 6
2 200 000 kr
Sommarparadiset Skaven på Kållandsö
Välskött sommarhus på ett av Skavens bästa lägen. Huset ligger högt, insynsskyddat och nära den yttre hamnen samt badplatsen. Altan runt nästan hela huset och även altan under tak på baksidan av huset gör det lätt att följa med solen under dagen.
Om du vill utforska området är det cykelavstånd till flera sevärdheter och friluftsaktiviteter. Båtplatsen som hör till huset och den gemensamma badplatsen ligger ca 600 m bort. Golfbana med restaurang, Hörvikens Marina, Spikens Fiskeläger och Läckö Slott är några utav sevärdheterna som går att nå med en kortare bilresa eller en cykeltur.
På Skaven kan man njuta av vacker natur både i vattnet och på land. Med fina vandringsleder och otroligt vacker skärgård runt knuten kommer detta hus ge dig en oförglömlig upplevelse på Kållandsös nordvästra spets.
Välkommen på visning!
78 kvm
36 562 kr/år
1 618 kvm
4 rum (3 sovrum)
2025-04-08
Mäklarhuset Lidköping/Vara
Denna villa på Norholmsvägen såldes av oss 2025-04-08. Se alla våra försäljningar i Lidköping samt även på Norholmsvägen.
Liknande bostäder
Låt oss värdera din bostad
